# | Name | Federation | M/F | Prizemoney |
---|---|---|---|---|
1 | Hadley Morgan | ENG | M | € 6.250,00* |
2 | Anna Andersson | SWE | F | € 4.250,00* |
3 | Arnar Jonsson | ISL | M | € 3.000,00 |
4 | Jenny Wegner | SWE | F | € 2.000,00 |
5 | Nicole Sanders | NED | F | € 1.750,00* |
6 | Brandon Roberts | ENG | M | € 1.500,00 |
7 | Carsten Hansen | DEN | M | € 1.500,00 |
8 | Amandine Jacques | FRA | F | € 1.500,00 |
9 | Eric Koning | NED | M | € 1.000,00 |
10 | Jeffrey van de Wakker | NED | M | € 1.000,00 |
11 | Daniel Fransson | SWE | M | € 1.000,00 |
12 | Gery Verbruggen | BEL | M | € 1.000,00 |
13 | Michell Stinissen | NED | M | € 1.000,00 |
14 | Sanna Pasanen | FIN | F | € 2.250,00* |
15 | Mark Jacobs | NED | M | € 1.000,00 |
16 | Glen Richardson | ENG | M | € 1.250,00* |
17 | Johnny Spil | NED | M | € 500,00 |
18 | Ghislaine Stigter-van der Tol | NED | F | € 500,00 |
19 | Samu Valaranta | FIN | M | € 500,00 |
20 | Pascal Winternheimer | GER | M | € 750,00* |
21 | Mike Bergmann | NED | M | € 750,00* |
22 | Valentin Saulnier | FRA | M | € 500,00 |
23 | Clément Dubus | BEL | M | € 750,00* |
24 | Kanittha Pohl | GER | F | € 500,00 |
25 | Sander Broers | NED | M | € 750,00 |
26 | Kaaron Salomaa | FIN | M | € 500,00 |
27 | Bodo Konieczny | GER | M | € 500,00 |
28 | Bill Stefopoulos | GRE | M | € 500,00 |
29 | Oliver Morig | GER | M | € 500,00 |
30 | Samantha Greiner | NED | F | € 750,00* |
31 | Vaggelis Krizinis | GRE | M | € 750,00* |
32 | Bart van Beers | NED | M | € 500,00 |
33 | Youri Fens | NED | M | € 750,00* |
34 | Bram Van Meerbergen | BEL | M | € 500,00 |
35 | Rasmus Bering | DEN | M | € 500,00 |
36 | Sebastian Lange | GER | M | € 500,00 |
37 | George Stefanidis | GRE | M | € 500,00 |
38 | Jesse Kallio | FIN | M | € 750,00* |
39 | Jord van Weeren | NED | M | € 500,00 |
40 | Laura Piros | ROU | F | € 500,00 |
41 | Oscar Lund Larsen | DEN | M | |
42 | Maxime de Rooij | NED | F | |
43 | Mik Stampe | DEN | M | |
44 | Sidney Schroschk | GER | M | |
45 | Quentin Deroo | FRA | M | |
46 | Linus Boström | FIN | M | |
47 | Christian Haas | GER | M | |
48 | Jesper Agerbo | DEN | M | |
49 | Tore Torgersen | NOR | M | |
50 | Josefin Hermansson | SWE | F | |
51 | Jeroen van Geel | NED | M | |
52 | Saskia Schutte | GER | F | |
53 | Dan Østergaard-Poulsen | DEN | M | |
54 | Xavier Milet | BEL | M | |
55 | Jimmy Dan Mortensen | DEN | M | |
56 | Cajsa Wegner | SWE | F | |
57 | Stamatis Roros | GRE | M | |
58 | Frank Drevenstedt | GER | M | |
59 | Olaf van Kalken | NED | M | |
60 | Patrik Jannik Sørensen | DEN | M | |
61 | Laura Beuthner | GER | F | |
62 | Ida Andersson | SWE | F | |
63 | Thibaut Lanos | FRA | M | |
64 | Tim Stampe | DEN | M | |
65 | Bianca Wiekeraad | NED | F | |
66 | John Guldbaek | DEN | M | |
67 | Juuso Tiainen | FIN | M | |
68 | Niko Oksanen | FIN | M | |
69 | Marcus Henriksson | SWE | M | |
70 | Ronny Lygre | NOR | M | |
71 | Craig Barrett | ENG | M | |
72 | Marco Baade | GER | M | |
73 | Xander van Mazijk | NED | M | |
74 | Georg Skryten | NOR | M | |
75 | Adrian Kindervaag | NOR | M | |
76 | Sandra Matz | GER | F | |
77 | Adam Cairns | ENG | M | |
78 | Joni Oksanen | FIN | M | |
79 | Wim Claessens | BEL | M | |
80 | Ray Teece | ENG | M | |
81 | Timo Schroeder | GER | M | |
82 | Andreas Hernitschek | GER | M | |
83 | François Sacco | FRA | M | |
84 | Oliver Dahlgren | SWE | M | |
85 | Jan Andersen | DEN | M | |
86 | Nick de Gelder | NED | M | |
87 | Juuso Rikkola | FIN | M | |
88 | Lee Chatfield | ENG | M | |
89 | Shinya Haest | BEL | F | |
90 | Michael Koch | GER | M | |
91 | Wendy Bartaire-Jimenez | FRA | F | |
92 | Franchesca Plewis | ENG | F | |
93 | Saskia Malz | GER | F | |
94 | Paul Cosgrove | NED | M | |
95 | Joppe Belmans | BEL | M | |
96 | Jonas Dammen | NOR | M | |
97 | Brent de Ruiter | NED | M | |
98 | Dany Sixte | BEL | M | |
99 | Elco Gorter | NED | M | |
100 | Olli-Pekka Pajari | FIN | M | |
101 | Katie Finnigan | ENG | F | |
102 | Olivier Leroy | BEL | M | |
103 | Jonathan Lefevre | FRA | M | |
104 | Yorick van Deutekom | NED | M | |
105 | Dan Balsom | ENG | M | |
106 | Chantal Jacobs | NED | F | |
107 | Miriam Dreyer | GER | F | |
108 | Michael Krämer | GER | M | |
109 | Per Kenneth Hermansen | NOR | M | |
110 | Théo Olry | FRA | M | |
111 | Kylian Jönsson | BEL | M | |
112 | Steffen Tang-Petersen | DEN | M | |
113 | Sandro Brandt | GER | M | |
114 | Anastasis Stoupis | GRE | M | |
115 | Åse Jacobsen | NOR | F | |
116 | Remy Salingue | FRA | M | |
117 | Johnny Fronville | BEL | M | |
118 | Mika Guldbaek | DEN | F | |
119 | Adam Shrubb | ENG | M | |
120 | Sébastien Bodart | BEL | M | |
121 | Filip Wiklund | SWE | M | |
122 | Mariska van den Bos | NED | F | |
123 | Christer Aker | NOR | M | |
124 | Anders Lousdal | DEN | M | |
125 | Valentin Fatu | ROU | M | |
126 | Delphine Labille | FRA | F | |
127 | Lefteris Montsenigos | GRE | M | |
128 | Solène Goron | FRA | F | |
129 | Wesley Selier | NED | M | |
130 | Denise Blankenzee | NED | F | |
131 | Dirk Dreyer | GER | M | |
132 | Lindsey Paling | NED | F | |
133 | Ben Harvey | ENG | M | |
134 | Cheska Tomas | NED | F | |
135 | Ioannis Arnidis | BEL | M | |
136 | Jan De Wandeleer | BEL | M | |
137 | Micha Groot | NED | M | |
138 | Veronique Perniaux | BEL | F | |
139 | Alain Nicolas | FRA | M | |
140 | Linda Van Kerckhove | BEL | F | |
141 | Estelle Bain | FRA | F | |
142 | Ferrell Khoo | NED | M | |
143 | Delano Beekman | NED | M | |
144 | Romano Pierau | NED | M | |
145 | Julien Sermand | FRA | M | |
146 | Marco de Bruijn | NED | M | |
147 | Nikos Kagialoglou | GRE | M | |
148 | Jonas Maes | BEL | M | |
149 | Vince D'Haese | BEL | M | |
150 | Menno van den Heuvel | NED | M | |
151 | Anique van Ewijck | NED | F | |
152 | Colin van Puyfelieck | BEL | M | |
153 | Cornelia Weitzel | GER | F | |
154 | Ryan Vanderschueren | BEL | M | |
155 | Julien Gueret | FRA | M | |
156 | Margreet Dirks | NED | F | |
157 | Michael Coussens | BEL | M | |
158 | Tatu Lehtonen | FIN | M | |
159 | Ronan van der Loo | NED | M | |
160 | Josh Plewis | NED | M | |
161 | Joshua Schuurman | NED | M | |
162 | Ger van Loon | NED | M | |
163 | Thierry Olry | FRA | M | |
164 | Ramon Hilferink | NED | M | |
165 | Werner van Ginneken | NED | M | |
166 | Julien Keller | FRA | M | |
167 | Lauri Sipilä | FIN | M | |
168 | Claudia Sawicki | GER | F | |
169 | Liliane Vintens | BEL | F | |
170 | Steve Gastmans | BEL | M | |
171 | Mike Tollebeke | BEL | M | |
172 | Michael Bai | DEN | M | |
173 | Louis Hendriks | NED | M | |
174 | Selwyn Morgan | ENG | M | |
175 | Harley Snijders | NED | M | |
176 | Vince van der Loo | NED | M | |
177 | Audrey Skopnick | FRA | F | |
178 | Stephan van Bezouw | NED | M | |
179 | Michael Extra | NED | M | |
180 | Jann Thomsen | GER | M | |
181 | Tjeu Thompson | NED | M | |
182 | Kenneth Ramos | NED | M | |
183 | Dave Vissenberg | BEL | M | |
184 | Anouk Keizer | NED | F | |
185 | Luc Viry | FRA | M | |
186 | Martijn Postma | NED | M | |
187 | Vincent Vluggen | NED | M | |
188 | Sjoanita Brommer | NED | F | |
189 | Fredrik Schack von Brockdorff | SWE | M | |
190 | Jos Dircks | NED | M | |
191 | Michael Reischmann | GER | M | |
192 | Henry van Steenis | NED | M | |
193 | Florentine Burmeister | GER | F | |
194 | Bart Vander Wee | BEL | M | |
195 | Hans Wagner | NED | M | |
196 | Jonathan Marcotte | CAN | M | |
197 | Bianca Brommer | NED | F | |
198 | Aris Paterakis | GRE | M | |
199 | Fabrice Rouge | BEL | M | |
200 | Bill Obispo | NED | M | |
201 | Romano Beekman | NED | M | |
202 | Bart Stokkermans | NED | M | |
203 | Femke Postma | NED | F | |
204 | Herwin Zweers | NED | M | |
205 | Mylene Mulder | NED | F | |
206 | Eugène Kooijmans | NED | M | |
207 | Joss Rijkx | NED | M | |
208 | Yarne Vanhoof | BEL | M | |
209 | Mitchel de Brouwer | NED | M | |
210 | Lex Beauchampet | NED | M | |
211 | Berry Termeer | NED | M | |
212 | Hans Bogaard | BEL | M |
* includes special prizes like Squad Winner and Qualification Winner.